Doména

Doména, nebo doménové jméno je řetězec znaků. Může obsahovat až 63 znaků, písmena anglické abecedy, číslice a pomlčku. Doména je součást firemní identity. Je to něco, co si vaši zákazníci budou pamatovat a spojovat s vašimi produkty a službami. Registrací doménového jména si trvale zabezpečíte svůj prostor na internetu, tak jako při zápisu jména firmy do obchodního rejstříku, nebo registraci ochranné známky.

Jak si vybrat správné doménové jméno?

Nalezení vhodného doménového jména vyžaduje větší plánování. Nemělo by být zbytečně dlouhé. Všeobecně platí zásada "čím kratší, tím lépe". Dlouhé názvy domén si uživatelé pamatují mnohem těžší. Při vymýšlení názvu buďte kreativní a jedineční. Vaše doménové jméno by mělo mít něco s oblastí, ve které podnikáte. Už samotný název by měl mluvit za vaši stránku a propagovat vaše produkty a služby.

Nač potřebuji mít vlastní doménu?

Pokud svůj byznys plánujete brát vážně, měli byste se podle toho také chovat. První věcí, kterou je třeba udělat, je koupit si vlastní doménu a používat ji pro doménu své e-maily. Vlastní doménové jméno vám umožní získat důvěryhodnost mezi vašimi klienty.
I když se nepřipravujete rozjet web stránku, vytvořte si alespoň profesionální prezentaci s vlastními e-maily. Uvědomili jste si, že svému podniku děláte reklamu vždy, když posíláte e-mail? Přestaňte každým svým e-mailem svého providera a začněte propagovat sebe.

Jak si vybrat správnou doménu? .cz,.eu, .com, .org

Při výběru domény je důležitá koncovka, například.cz. Používané jsou i .eu, .com, .org a další. Známa koncovka vám a vaší společnosti dodá více důvěryhodnosti. Při psaní adresy většina lidí nejdříve intuitivně doplňuje koncovku .cz, tak proč to nevyužít? Minimalizujte možnost omylu. Nebyla by škoda přijít o perspektivního zákazníka jen proto, že si spletl název vaší domény? Pokud si to můžete dovolit, zaregistrujte si i další variace vašeho doménového jména a přesměrujte je na hlavní stránku.

Aktuln

Slovnk webdesignu

Flash animace

Flash animace

Flash animace je animované video, které je vytvořeno v Adobe Flash, nebo v podobném softwaru. Výstupní formát je swf. Technologie Flash dodává webstránkách pohyb. Loga, legendy, slogany a&

vce »

Linkbuilding

Linkbuilding

Linkbuilding je získávání a budování zpětných odkazů s cílem vylepšit pozice ve výsledcích vyhledávání. Linkbuilding je jeden ze způsobů SEO offpage optimalizace.Jedním z dů

vce »

CSS - kaskádové styly

CSS - kaskádové styly

CSS neboli kaskádové styly určují grafickou podobu www stránek a formátují informační obsahu stránek. Děje se tak z několika hlavních důvodů.   Kód stránek obsahuj

vce »